Kỹ Thuật Số Điện Áp Hiện Tại Meter, Bảng Điều Khiển LCD Ampe Kế Công Suất Kwh, AC80-260V Ampe Kế Vôn Kế 100A Có Cuộn Dây CT TX022
384.000 ₫
4.6
38 đánh giá
1.7k lượt bán
Mô tả sản phẩm
1.Parameter
1. Working voltage: 80 ~ 260VAC
2. Test voltage: 80 ~ 260VAC
3. Rated power: 10A/2300W;100A/22000W
4. Operating frequency: 45-65Hz
5. Measurement accuracy: 1.0 grade
A.Function
2. Overload alarm function (over power alarm threshold, backlight and power flashing to alarm).
3. Power alarm threshold preset function (can set power alarm threshold).
4. The energy can be reset use the key.
5. Store data when power off.
6. Large-screen LCD
7. Backlight function.
B.Appearance and Keyfunction
I.Display Interface
Display interface is large-screen LCD, it can display six parameters at the same time.
II.Display format
1. Power: test range: 0~22000W, Starting measure power: 0.2W
<10W display format: 1.00~9.99W
<100W display format: 10.0~99.9W
<1000W display format: 100~999W
<10000W display format: 1.00~9.90kW
≥10000W display format: 10.0~22.0kW
2. Energy: test range: 0~999kWh
<1kWh display format: 0~999Wh
<10kWh display format: 1.00~9.99kWh
≥10kWh display format: 10~999kWh
3. Voltage: test range: 80~260V
Display format: 80~260V
4. Current: test range: 0~100A,Starting measure current: 0.001A
<10A display format:0.000~9.000A
≥10A display format:10.00~99.99A
5. Frequency: test range: 45~65Hz
Display format:45~65Hz
6. Power factor: test range: 0~1PF
Display format:0.00~1.00PF
III. Key
1.Backlight control
2. Reset energy
Step1: Long press the key for 5 seconds until the energy value flash, then release the key.
3.Set power alarm threshold
Step3: After finish the setting, long press the key over 5 seconds will store automatically and exit, the range of active power threshold is 0.0~22kW.
C. Precautions
1. This module is suitable for indoor, please do not use outdoor.
2. Applied load should not exceed the rated power.
3. Wiring order can’t be wrong.
D. Specification parameters
2. Test voltage: 80 ~ 260VAC
3. Rated power: 100A/22000W
Note:
And the power of our product is active power.
2.Product Display
HTB1C.SxPr2pK1RjSZFsq6yNlXXaP.jpg
Shopee Vòng tay phong thủy Aquamarine Hải Lam Ngọc size 5mm mang lại bình yên, hợp mệnh Mộc, Thủy Cara Gem CR34
Vòng tay phong thủy Aquamarine Hải Lam Ngọc size 5mm mang lại bình yên, hợp mệnh Mộc, Thủy Cara Gem CR34